Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 10 чоловік

Звіт про роботу шкільної бібліотеки 2017-2018 н.р.

Дата: 14 червня 2018 о 11:30
371 перегляд

Звіт про роботу шкільної бібліотеки 2017-2018     н.р.

У Законі України «Про загальну середню освіту» важливе місце відводиться культурно-виховній і просвітницькій роботі у закладах освіти. Шкільна бібліотека є важливим засобом і формою втілення в життя цієї вимоги. Саме вона сприяє формуванню культури читання, саморозвитку особистості дитини, підвищенню інформаційної, освітньої, пізнавальної, інтелектуальної діяльності учнів. Робота шкільної бібліотеки ґрунтується на таких нормативно-правових документах: Конституція України; Закон України «Про бібліотеку і бібліотечну справу»; Закон України «Про мови в Україні»; Закон України «Про загальну середню освіту»; Положенні «Про шкільну бібліотеку».
Діяльність шкільної бібліотеки Уладівської загальноосвітньої школи у 2017/2018 році  здійснювалась з таких основних напрямків:

  • Виховання в учнів інформаційної культури, культури читання, шанобливого  ставлення до книги.
  • Формування  правової культури читачів, громадянськості, патріотизму, поширення  інтересу до рідного краю.
  • Пропаганда здорового способу життя.
  • Сприяння самоосвіті  учнів та вчителів за допомогою різних форм і методів роботи.
  • Організація довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування читачів.
  • Формування, використання і зберігання бібліотечного фонду.
  • Популяризація літератури та книги.

 Найважливішим завданням шкільної бібліотеки є якісне і своєчасне забезпечення підручниками всіх учнів школи. Задачі, які стоять перед бібліотекою для виконання цього завдання: облік, обробка, розміщення підручників, зберігання фонду, робота з каталогом. Протягом семестру проводилися рейди перевірки підручників, заходи, які допомагають зберегти підручник та вчать учнів дбайливому ставленню до книги. Проводиться відповідна робота з боржниками. Шкільним активом проведена акція «Живи,книго!» зі збереження шкільних підручників проведені рейди щодо оцінки стану підручників учнів школи.

Книжковий фонд художньої літератури у 2018 році зріс на 21 примірник, фонд підручників – на 245 примірників. До бібліотеки записано 108 читачів, з них  69 учнів та 20 працівників  школи та 19 батьків. Було видано   1170 підручників та 1247 примірників художньої літератури.

                           Основні показники роботи :                        

1.           Всього читачів: учнів – 108

2.           Кількість відвідувань - 1236.

3.       Книжковий фонд – 7150: підручників – 5390, художньої                     літератури 1760.

 У бібліотеці оформлені постійнодіючі полички: «Це моя Україна, це моя Батьківщина», «Провісник майбутнього», «Україно, Україно, славний край козацький».

В 2017/2018 навчальному році в бібліотеці були організовані книжкові виставки, присвячені літературним датам – 18 грудня до 125 років з дня народження Миколи Куліша, письменника, драматурга; 6 січня до 120-ти річчя з дня народження Володимира Сосюри, українського поета, лірика, 3 квітня – до 100 річчя від дня народження Олеся Гончара, українського письменника та інші згідно календаря знаменних та пам’ятних дат.

Протягом року організовані тематичні виставки літератури: «Здорова дитина – здорова нація», «Біль мого народу», «Знай та поважай свої права», «Героїчне минуле народу», «Стихія підкоряється сильним», «Я - громадянин України», «На шляху до соборності»,  «Рядки, обпалені війною», «Звучи, моя мово чарівна», «Чорнобиль – це біль» і т.д.

Для максимально-повного задоволення інформаційних потреб  як вчителів, так і учнів велася робота з удосконалення  і розширення довідково-бібліографічного апарату бібліотеки. Бібліотека допомагала вчителям у проведенні предметних тижнів у школі.

З метою вивчення читацьких інтересів молодших школярів, рівня їх читацької культури,  місця книги  в житті, виявлення впливу школи на розвиток читацької самостійності  учнів молодшого шкільного віку були проведені бесіди «Я люблю читати про...», опитування «Книга в твоєму житті».

Відчувається проблема читання при проведені аналізу опитування. На запитання «Чим ти займаєшся у вільний час?» лише 32% з опитаних відповіли, що читають книги.

Тому своїм  завдання на майбутнє вважаю необхідність    посилення роботи щодо  зацікавлення  учнів читанням, прищеплення  інтересу до читання.

 Інформаційно-бібліотечна  робота

1. Екскурсія «Знайомство з шкільною бібліотекою», правила спілкування з книгою, як створюють книжку  1клас;

2. «Читач у бібліотеці»  2 клас;

3. «Структура книги», «Твій друг - підручник», 3 клас;

4. «Помічники у виборі книжок», 4 клас;

5. «Твої друзі словники», 5 клас;

6. «Як читати книгу, нотатки про прочитане», 6 клас;

7. Бесіда «Робота з джерелами інформації», 8 клас;

Масові заходи.

 В рамках тижня сприяння здорового способу життя та безпеки життєдіяльності «Здоровий спосіб життя – це модно!» оформлено книжкову виставку «Здорова дитина – здорова нація». Вихованці мали можливість ознайомитися з книжково-ілюстративним матеріалом з тем: «Здоров`я – одне з основних джерел щастя і повноцінного життя», «Показники здоров`я», «Здорове харчування в школі», «Здоров`я плюс», «Сучасні підходи до формування культури здорового способу життя». 

До дня Соборності України оформлено історико-літературну книжкову виставку на тему: «Свято Соборності - символ єднання України». Кожен клас мав можливість ознайомитися з матеріалами бібліотечного фонду за розділами «Це моя Україна, це моя Батьківщина»,  «Україно, Україно, славний край козацький». Представлено книгу Алли Сокол «Моя країна – Україна», «1000 фактів про Україну».

Були оформлені книжкові виставки: «Мій рідний край – моя історія жива», «Права та відповідальність дитини та підлітка», «Це повинен знати кожен», «Шевченко у наших серцях», «Святкуємо Новий рік».
Протягом  усього навчального року  надавалася допомога педагогічному  колективу у доборі методичної та художньої літератури для проведення  відкритих уроків та різноманітних заходів.

Основні завдання і напрямки роботи  шкільної бібліотеки на 2017/2018 навчальний рік

 1.  Сприяння реалізації державної політики в галузі освіти, вихованню досконалої, інтелектуально розвиненої особистості, свідомої свого громадянського обов‘язку, відкритої для інтелектуального, духовного і творчого розвитку.

2. Інформаційне забезпечення всіх напрямків навчально-виховного процесу школи;

3. Забезпечення  рівного доступу всіх учасників навчально-виховного процесу до інформаційних джерел.

4. Створення оптимальних умов для розвитку особистості дитини. Виявлення здібностей читачів, виховання у молодого покоління потреби в систематичному читанні, шанобливого ставлення до книги.

5.  Створення передумов для розуміння української культури через прилучення до неї дітей, широке ознайомлення з життєвими реаліями українського народу. Виховання мовного етикету, глибокої поваги до державної та рідної мови, до національно-культурних і духовних надбань українського народу та інших народів та націй.

6. Інформаційне обслуговування педагогів, спрямоване на підвищення їх методичної та педагогічної майстерності.

7. Удосконалення традиційної довідково-бібліографічної та інформаційної діяльності з активним впровадженням сучасних новітніх технологій.

8. Збереження фонду шкільних підручників, поповнення навчально- методичної бази школи. Виховання бережливого ставлення до шкільних підручників.

Важливі пам’ятні та ювілейні дати 2017-2018 навчального року 

Всеукраїнські пам’ятні та ювілейні дати: 

8 вересня − 120 років з дня народження Івана Борковського (1897-1976), археолога; 

17 вересня – День батька (третя неділя вересня); 

22 вересня − День партизанської слави; 

25 вересня − 85 років з дня народження Анатолія Солов’яненка (1932-1999), співака, громадського діяча, Героя України, народного артиста України. 

14 жовтня − День захисника України; 

14 жовтня − День українського козацтва; 

16 жовтня − 110 років з дня народження Петра Григоренка (1907-1987), генерал-майора, правозахисника, політв’язня радянського режиму, члена Української гельсінської групи; 

16 жовтня − 100 років з часу проведення Всеукраїнського з’їзду вільного козацтва в Чигирині; 

21 жовтня − 70 років з дня проведення радянськими карально-репресивними органами операції «Захід» − масової депортації населення Західної України до Сибіру; 

24 жовтня − 150 років з дня народження Миколи Біляшівського (1867-1926), етнографа, археолога, музейника, громадського діяча; 

28 жовтня − День визволення України від фашистських загарбників. 

4 листопада − 130 років з дня народження Олександра Неприцького- Грановського (1887-1976), зоолога, ентомолога; 

7 листопада − 160 років з дня народження Дмитра Багалія (1857-1932), історика і громадського діяча; 

8 листопада − 130 років з дня народження Дмитра Вітовського (1887-1919), державного і військового діяча, першого головнокомандувача Української Галицької Армії; 

9 листопада − День української писемності та мови; 

14 листопада − 140 років з дня народження Дмитра Антоновича (1877-1945), історика, мистецтвознавця, громадського діяча; 

20 листопада − 300 років з дня народження Григорія (Георгія) Кониського (1717-1795), філософа, письменника, церковного діяча; 

20 листопада − 100 років з дня проголошення Української Народної Республіки III Універсалом Української Центральної Ради; 

25 листопада − День пам’яті жертв голодоморів; 

25 листопада − 100 років з дня народження Михайла Івасюка (1917-1995), письменника, літературознавця, фольклориста, педагога, громадського діяча. 

3 грудня − 140 років з дня народження Степана Рудницького (1877-1937), вченого, основоположника української географічної науки; 

6 грудня − День Збройних Сил України; 

13 грудня − 140 років з дня народження Миколи Леонтовича (1877-1921), композитора, збирача музичного фольклору; 

14 грудня − День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЄС; 

17 грудня − 140 років з дня народження Данила Щербаківського (1877-1927), етнографа, археолога, музейного діяча; 

17 грудня − 100 років з початку збройного опору Української Народної Республіки проти російської агресії; 

18 грудня − 125 років з дня народження Миколи Куліша (1892-1937), письменника, драматурга; 

24 грудня − 80 років з дня народження В’ячеслава Чорновола (1937-1999), державного, громадського, політичного діяча, журналіста, народного депутата України першого-третього скликань, одного з лідерів українського правозахисного руху, багаторічного лідера Народного Руху України, Героя України; 

31 грудня − 125 років з дня народження Михайла Семенка (1892-1937), поета; 

6 січня − 120 років від дня народження Володимира Миколайовича Сосюри (1898-1986), українського поета, лірика; 

8 січня − 80 років від дня народження Василя Семеновича Стуса (1938– 1985), українського поета, перекладача, правозахисника; 

22 січня − День Соборності України; 

29 січня − День пам’яті Героїв Крут; 15 лютого − День вшанування учасників бойових дій на території інших держав;

20 лютого − День Героїв Небесної Сотні; 

20 лютого − 130 років від дня народження Василя Олександровича Барвінського (1888–1963), українського композитора, піаніста, музикознавця, педагога; 

9 березня − День народження Тараса Шевченка (1814–1861), українського поета, письменника, художника, громадського та політичного діяча ; 

13 березня − 130 років від дня народження Антона Семеновича Макаренка (1888–1939), українського та російського письменника, педагога; 

17 березня − створено Українську Центральну Раду (1917); 

3 квітня – 100 років від дня народження Олеся Гончара (1918-1995), українського письменника, класика письменницької публіцистики; 

14 квітня – 130 років від дня народження Леоніда Арсенійовича Булаховського (1888–1961), українського мовознавця, педагога; 

18 квітня − День пам’яток історії та культури; 

29 квітня − День пам’яті всіх жертв застосування хімічної зброї; 

8-9 травня − Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни; 

9 травня − День Перемоги; 

13 травня – День матері (друга неділя травня); 

18 травня − День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу; 

20 травня − День пам’яті жертв політичних репресій, День пам’яті померлих від СНІДу; 

22 червня − День Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні; 

25 червня − День молоді; 

28 червня − День Конституції України; 

7 липня − 30 років із дня заснування (1988) Української Гельсінської Спілки; 

28 липня − День хрещення Київської Русі – України; 

23 серпня − День Державного Прапора України; 

24 серпня − День незалежності України. 

Також: 

500 років з початку Реформації; 

180 років з часу виходу першого західноукраїнського альманаху «Русалка Дністровая», підготовленого діячами літературного гуртка «Руська трійця» (1837); 

75 років з початку формування Української повстанської армії (1942); 

50 років з часу заснування Світового Конгресу Українців (1967). 

Міжнародні пам’ятні та ювілейні дати: 

8 вересня − Міжнародний день грамотності; 

21 вересня − Міжнародний день миру; 

1 жовтня − Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана; 

5 жовтня − Всесвітній день учителя; 

5 листопада – Всесвітній день чоловіків (перша субота листопада); 

16 листопада − Міжнародний день толерантності; 

17 листопада − Міжнародний день студента; 

20 листопада − Всесвітній день дитини; 

1 грудня − Всесвітній день боротьби зі СНІДом; 

9 грудня − Міжнародний день пам’яті жертв геноциду, вшановування їх гідності і запобігання цьому злочину; 

10 грудня − День захисту прав людини; 

1 січня – Всесвітній день миру; 

27 січня − Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту; 

21 лютого − Міжнародий день рідної мови; 

22 лютого − Міжнародний день підтримки жертв злочинів; 

1 березня − День «Ноль дискримінації»; 

8 березня − Міжнародний жіночий день; 

20 березня − Міжнародний день щастя; 

21 березня − Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації; 

24 березня − Всесвітній день боротьби проти туберкульозу; 

25 березня − Міжнародний день пам’яті жертв рабства та трансатлантиної работоргівлі; 

6 квітня − Міжнародний день спорта на благо миру та розвитку; 

7 квітня − Всесвітній день здоров’я; 

11 квітня − Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів; 

18 квітня − Міжнародний день пам’ятників і історичних місць; 

26 квітня − Міжнародний день пам’яті Чорнобиля, Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф (Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу); 

1 травня − День міжнародної солідарності трудящих; 

9 травня − День Європи в країнах Європейського Союзу; 

15 травня − Міжнародний день сім’ї; 

24 травня − День слов’янської писемності і культури; 

31 травня − Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням; 

1 червня − Всесвітній день батьків; 

1 червня − Міжнародний день захисту дітей; 

4 червня − Міжнародний день дітей — жертв агресії; 

5 червня − Всесвітній день навколишнього середовища; 

12 червня − Всесвітній день боротьби з дитячою працею; 

26 червня − Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом; 

30 липня − Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми; 

12 серпня − Міжнародний день молоді.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.